Gelin Buketi Nasıl Olmalıdır?

Birçok kadının hayali olan evlilik ve gelinlik gelin buketi ile tam olmalıdır. Çeşitli renk ve model seçenekleri bulur. Burada önemli olan düğün renk ve konseptine uygun seçenekler üzerinde düşünülüp ve en yakın seçenek tercih edilmelidir. Aslında bir gelinin en önemli aksesuarı olan gelin eli canlı çiçek, cansız çiçek ve son dönemlerde de birçok renk cümbüşünün karmaşası ile yapılır. Burada damadın kullandığı renklere uygun ve size eşlik edecek olan nedimlerin de kıyafet tonuna göre seçimler yapılmalıdır.

 

Düğün Türlerine Göre Gelin Buketi Seçenekleri

  1. Kır Düğünü

Genellikle ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmezi olan kır düğünlerinde daha uçuş uçuş gelinlik modelleri tercih edilmektedir. Burada gelinliğin ve düğün konsepti tamamlayıcısı olan gelin eli daha ferah çiçek tercihleri ile taçlandırılmalıdır. Papatya bu kır düğünlerinin vazgeçilmez çiçekleri arasında yer alır.

  1. Kokteyl Tarzı Düğünler

Burada çitlerin daha sade ve daha şık kombiler üzerine kurulduğu bir düğün törenidir. Bu tarz düğün seçeneklerinde gelinlik sade ve kabarık olmayan tarzlarda tercih ediliyor. Burada önemli olan ayrıntı da zaten burada başlıyor. Gelini ve gelinliği ön plana çıkaran aksesuar gelin elidir. Sade bir gelinlik içinde daha renkli ve dikkat çekici olmalıdır. Böylece aksesuar ve gelinlik birbirini tamamlamış olur.

  1. Salon Düğünleri

Günümüz şartlarında en çok tercih edilen konsept düğün salonlarındaki düğünlerdir. Yaz ya da kış fark etmeden her mevsim yapılır. Burada da dikkat edilmesi gereken gerekli konular bulunmaktadır.

Düğün salonu içindeki şamdan, avize, duvar ya da masa renkleri göz önünde tutularak gelin eli tercih edilmelidir. Renklerin birbirini boğmadan daha ferah ve şık görünmesini sağlayacak seçenekler tercih edilmelidir.

Ayrıca bu tarz düğün seçeneklerinde hem canlı çiçek hem de cansız çiçek de tercih edilebilir. Ayrıca son dönemlerde de genellikler cansız çiçekler tercih ediliyor. Bunun da nedeni kızlarımızın bu gelin buketini ya saklamak istedikleri için ya da evlerinin bir köşesinde süs olarak kullanmayı tercih ediyorlar.

Gelinlerin en önemli ve en özel günlerinde hiçbir eksik ve sorun yaşanmaması adına buna dikkat edilmelidir. Çekindiğiniz fotoğraflar, videolar ve o özel güne dair her anıda en güzel ve en mutlu şekilde görünmek isteyen gelinlerimiz için renk seçenekleri ve modeller çok önemli rol oynamaktadır.

 

Gelin Buketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burada yine gelinlerimizin çok ayrıntılı ve dikkatli bir seçim yapmaları gerekmektedir.

Tercih edilen ayakkabı, makyaj rengi ve stili, saç modeline göre bile buket içerisinde olacak süs seçenekleri de dikkate alınmalıdır. Birbiri ile uyumsuz olan renk ve kombinler tercih edilmemelidir. Ya zıt renkler ya da birbirinin tonları olan renk cümbüşleri seçilmelidir. Yine bu alanda canlı ya da cansız çiçek seçeneği de değerlendirilmelidir. Gelinlik ve mekân tasarımına uygun olan tercihler yapılmalıdır.

Bir gelinin hayali olan düğünün olmazsa olmazları arasında yer alan gelin eli ve daha birçok ayrıntı tek tek incelenmelidir. O günün en özel ve en güzel kadını olmak için tüm planlar önceden yapılmalı ve her şey hazır edilmelidir.

Bütün bunlardan sonra masal gibi bir düğün ve içinde prenses olan gelinlerimiz bir ömür boyunca bu özel ve güzel anıları saklamak isteyecekler, her anın tadını çıkarmak ve o geceyi en muhteşem şekilde noktalamak için bahsettiğimiz tüm seçenekleri değerlendirmelisiniz. İleriki yıllarda da o zamana baktığınızda o en güzel günün ve hatıraların canlanmasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü